Bydlení skoro v nebi

Dříve se místa pod střechou k bydlení moc neužívala, sloužila jako půda, především pro sušení prádla. Ale s nedostatkem bytových prostor i tato místa vzala za své a lidé si z nich začali dělat romantická obydlí s neopakovatelným výhledem na okolí.
Pokud se k takové rekonstrukci rozhodnete, svěřte vše do rukou odborníka, specifický prostor má své záludnosti a je lépe, když si s nimi poradí zkušený architekt.
okna podkroví.jpg
Zvláštností podkrovního bytu jsou trámy a šikminy. Určitou nostalgickou atmosféru místnosti dodají původní trámy, ty totiž v běžném bytě těžko budete hledat a většina budoucích obyvatel je chce zachovat. Pro ty, kterým se nelíbí, je zde také řešení, tím je jejich zakrytí sádrokartonovými deskami.
Nejkrásnější výhled ze všech
Zvláštnost podkrovním místnostem dodají vikýře nebo francouzský styl oken, pokud to dovolí podmínky, určitě si na střeše pořiďte terásku. Vyhnout byste se měli umístění oken nad místem, kde spíte, on výhled na noční oblohu je jistě krásný, ale ranní spánek, když vám do slunce praží sluníčko, zrovna příjemný není.
Tu správnou tečku za vším udělá nábytek
Díky šikmým stěnám, které jsou sice moc pěkné a originální, mohou nastat problémy s umístěním nábytku, šikminy výběr nábytku omezují, i zde by bylo dobré obrátit se na specialistu v oboru navrhování interiérů. Inspirací vám mohou být časopisy o bydlení a internet, společnými silami pak jistě dosáhnete kýženého cíle. Náklady na takový nábytek budou vyšší, neboť bude muset být vyroben s největší pravděpodobností na míru.
staré podkroví.jpg
Postel na stropě?
Variantou, jak využít opravdu celý prostor a jak mít originální místo pro spaní, je umístění postele pod strop. Musíte však brát v úvahu to, že v takovém případě bude prostor velice omezen co do výšky, ideálních je 1,8 metru. Ono praštit se každé ráno při vstávání do hlavy, nemusí být nic příjemného.