Dovolená tentokrát jinak!

·         Nové cíle
Není nic jednoduššího, než pro tentokrát změnit destinaci. Chorvatsko je sice takovou Mekkou českých turistů, proč se ale tentokrát nevypravit jinam? Navrhněte rodině, ať každý člen vymyslí jednu destinaci, kde by chtěl strávit letošní dovolenou. Pak si jeden večer všichni sedněte a je na každém členovi, aby ostatní přesvědčil pádnými argumenty o tom, že právě jeho cíl je ten nejlepší a nejzajímavější! Pozor! Není cílem se pohádat, berte to jako hru! Nejdůležitější je přece to, že Vaše rodina pojede na společnou dovolenou!
pomalovaná loď
·         Nová doprava
Každý rok jezdíte na dovolenou autem a každý rok je to pro řidiče velký stres, ze kterého se polovinu dovolené musí vzpamatovávat? Což takhle zkusit tentokrát jinou formu dopravy? Nikdy jste neletěli? Letecká doprava se stala v posledních letech finančně dostupnou, je rychlá a bezpečná. Bojíte se létání? A kdy jste naposledy jeli vlakem? I železniční doprava učinila velký krok vpřed, a pokud vlakem běžně necestujete, bude mít pro vás tento způsob dopravy své kouzlo.

·         Nová společnost
Zkusili jste jet na dovolenou někdy s dobrými známými nebo třeba se sestrou a její rodinou? Během roku na sebe nemáte dostatek času, proč si ho tedy na sebe neudělat během dovolené? Nikde přece není psáno, že se od sebe po celých čtrnáct dnů nebudete moci hnout ani na krok! Naopak, přes den si může každý udělat program, jaký mu bude vyhovovat, děti se zabaví spolu a vy si budete moci třeba vychutnávat klid na lehátku u moře. Nebaví vaše partnery takovéto lenošení a válení? Pak se mohou pánové vypravit za dobrodružstvím podle svých představ a vy si se sestrou či kamarádkou konečně v klidu poklábosíte. A večer se všichni sejdete nad sklenkou dobrého vína.
západ slunce
·         Nový program
Nikdy Vás nenapadlo v rámci dovolené u moře podnikat menší výlety po okolí? Zkuste to tentokrát změnit! Poptejte se klidně místních na zajímavé tipy na výlety, vůbec se totiž nemusí jednat o místa, která jsou uvedena ve všech průvodcích a turisty se to tam jen hemží. Výlet za malým dobrodružstvím Váš program jedině příjemně obohatí a vy budete mít o čem po návratu z dovolené vyprávět.