Jak se zbavit „pivního bříška“

Všimli jste si, že vám začíná narůstat kdysi tak pěkné v mládí ploché bříško? Začíná to pozvolna a nenápadně. Není to spojené jen s věkem, jak se někteří mylně domnívají, ale hlavně s vaším životním stylem, resp. nestylem. Někteří muži, zejména po čtyřicítce zpohodlněli a říkají si – když jím stejně a nepřejídám se, dělám alespoň „něco“ pro to, abych nenabíral kila. Omyl! Pokud jíte stejně, ale nezařazujete žádnou pohybovou aktivitu, bříško se může postupně zaoblovat. A to proto, že léty se metabolismus zpomaluje a tím, že necvičíte, nehýbete se ve zvýšené míře, tuk se ve vašem těle začne postupně ukládat.
pivní pupek
Pokud i tak jste stále se sebou spokojení, protože pravý muž je jen ten, který je vidět ze všech stran, procitněte! A když už i partnerka vám dá najevo, že byste se sebou měli něco začít dělat, zapracujte už konečně na sobě! Nic neodkládejte, začněte hned!
Nejedná se totiž jen o estetický problém, ale i zdravotní a vy přece chcete vidět vyrůstat vaše ratolesti – doprovodit je do první třídy, být u jejich radostech a trablech, chránit je. Tak si zdraví vědomě nezkracujte!
S nadváhou je už těžší se hýbat, ale když se chce, všechno jde. Zařaďte zprvu alespoň dlouhé a jak vám dech dovolí, stále svižnější procházky. Přidejte kolo, které je velmi vhodné proto, že váha těla je na něm rovnoměrně rozložená a při jízdě nenamáháte klouby.
posilování muže
Zkuste plavání nebo indiánský běh, kdy střídáte chůzi s během. Posléze přidejte cvičení, která zvládáte. Nemusíte hned běžet do fitka, kam se vám s bříškem asi moc nebude chtít, ale kupte si domů posilovací lavici a začněte postupně protahovat a procvičovat svaly. Začínejte ale pozvolna, nenakládejte si hned desetikilovou zátěž. Možná ji zvládnete, ale tělo na to není zvyklé a můžete si uškodit. Pokud fitness navštívíte, tím lépe, dostane se vám odborné rady a hubnutí a posilování bude mít rychlejší nástup.
A co je nejdůležitější – samotným cvičením bříško neshodíte. Důležitým krokem pro vás je vyvážený jídelníček a změna nezdravých stravovacích návyků. Omezte tučná jídla, alkohol, sladkosti a nahraďte drůbežím masem, rybami, zeleninou, zařaďte zelený čaj, který podporuje ve spojitosti s cvičením snížení nadváhy.
Nepodléhejte nárazovým dietám, které způsobují jo-jo efekt.
A hlavně – vydržte!