Jak vybrat vhodnou kytici

V dnešní době není problém květiny a kytice sehnat, nabídka je obrovská, ale někdy spíše kupující váhá, jaký druh květin či typ vazby zvolit. Záleží také na tom, zda se jedná o květinu k narozeninám, výročí svatby, promoci či darovanou jen tak z lásky nebo jako pozornost hostitelce. A taky na osobě příjemce květin. Je-li to žena, muž či dítě a v jakém věku. Pokud osobu známe, je snazší trefit se do jejích barevných preferencí, někdy i víme, jaký druh květin upřednostňuje. Pokud ne, řiďme se intuicí, příležitostí a určitě je možné o pomoc požádat prodavačku.
květiny na prodej
Květiny můžeme pořídit buď v klasickém květinářství nebo využít služeb onlinekvětinářství. V online květinářství v klidu vyberete květiny či již hotovou kytici, můžete přidat vzkaz, určíte si, kdy má být květina doručena, zaplatíte a připravíte tím obdarované krásné překvapení, když u ní zazvoní neočekávaně kurýr s kyticí.
Mezi nejčastěji prodávané květiny patří růže. Růži můžeme darovat klidně pouze jednu bez dalších ozdob nebo nechat připravit kytici o libovolném počtu květin. Růže se prodávají v různých barevných variantách, je to oblíbená klasika, kterou nic nezkazíte. Dalšími oblíbenými květinami jsou tulipány. Krásné jarní barevné květiny, jejichž jedinou nevýhodou je, že nevydrží moc dlouho. Hodí se ke svátku nebo jen tak jako milá pozornost. Krásné jsou i gerbery čikarafiáty, které se prodávají v mnoha barevných variantách a je možné z nich vytvořit parádní barevnou kytici. K exotičtějším květinám patří orchideje, které mají symbolizovat důvěru a věrnost a jsou tak vhodným dárkem pro životní partnerku. Lilie jsou také velmi pěkné, ale jejich vůně bývá velmi výrazná.
čichání ke kytici
Pro muže jsou vhodné kytice doplněné uzeninami, zeleninou, sýry, ovocem, čokoládou nebo to samé formou květinového koše, kam je možné naaranžovat i láhev alkoholu.
Ať už vyberete jakoukoli kytici, určitě u ženy zabodujete a květinou nikdy nic nezkazíte.