Jsou barevné písky vhodné pro děti?

Asi není žádným tajemstvím, že děti mají velmi rády barevné věci. I to je důvod, proč má většina hraček jasné, výrazné barvy. Koneckonců jejich cílem je přilákat pozornost malého zákazníka a přimět jej ke koupi. Jednou z takových hraček, které se v posledních letech objevily na trhu, jsou i barevné písky. O co se jedná?

Ve své podstatě jde o barevný materiál, který byl rozemlet do konzistence písku. Má i některé jeho vlastnosti, například přilnavost za vlhka. Prodávají se obvykle pro domácí použití a nejsou určeny k tomu, aby se jimi plnilo venkovní pískoviště.

pisek1

Jistě možná někoho napadlo, proč zkrátka nevzít potomka ven na klasické pískoviště. Výsledek bude koneckonců stejný a ještě tak může potkat kamarády, se kterými si bude hrát. To je sice pravda, avšak je tu fakt, že barevné písky jsou, inu, barevné a dítě má tak možnost vytvářet vícebarevné stavby. A věřte, že jej to potěší.

Ptáte se tedy, proč jej nelze použít jako náplň do běžného pískoviště? Důvodem je zde především cena. Oproti běžnému druhu písku je tento mnohonásobně dražší. I to je důvod, proč se prodává jen v menších dózách.

Další otázka, která vás jistě napadne, je to, zda je tato hračka pro naše dítě bezpečná. Zde se nemusíte bát, každý výrobek, určený dětem, musí před uvedením na trh projít důkladným testováním, aby bylo jasné, že neobsahuje žádné škodlivé látky, které by mohly dítě nějakým způsobem ohrozit.

pisek2

Na co se však musíte připravit, je fakt, jaké bude hraní s ním mít následky pro vaši domácnost. A to zvláště v případě, že máte doma koberce. Ač je totiž barevný, stále si zachovává strukturu klasického písku. A to znamená, že se dostane všude. Velmi brzy jej tedy budete mít po celém bytě a budete lovit zrníčka z koberce i z oblečení.

Ovšem otázkou je: stojí to vůbec za to? Nebo je pro dítě lepší, když bude na obyčejném písku na čerstvém vzduchu?