Když je v práci třeba šroubovat

Zatímco je takové občasné zašroubování něčeho ve vlastní domácnosti docela bezvýznamná banalita, již zvládne i podprůměrně manuálně zručný jedinec s pomocí docela obyčejného šroubováku, jsou na tom profesionální šroubovači jakéhokoliv druhu o poznání hůře.
tři šroubováky

Protož si jenom představte, co by obnášelo monotónní šroubování po celičkou nebo alespoň nemalou část pracovní doby. Nasadit šroubek na místo a točit šroubovákem, jinde si stejně počínat třeba se šroubem do dřeva, pak šroubovat ještě to a ještě ono,…

To aby řemeslník začal už v předstihu uvažovat o nějakém tom invalidním důchodu. Protože by si tím vcelku rychle zhuntoval přinejmenším zápěstí.

Ovšem ve skutečnosti už to dávno není tak zlé. Nebo to alespoň nemusí být nezbytně tak zlé.

Existují totiž i šroubováky, s nimiž lze pracovat bez námahy, a práce s těmito je zároveň kromě pohodlí i daleko rychlejší.
elektrický šroubovák

Akumulátorové šroubováky už i u nás dávno zdomácněly, už se nejedná o nic exotického jako v minulosti. Už je může mít kdekdo a kdekdo je také mívá.

Protože oč je jenom práce s nimi jednodušší, než s vrtáky klasickými! Stačí jen přiložit přístroj a ten už v mžiku odvede za svého majitele téměř všechnu práci.

A nejenom že tento přístroj umí vrtat. On toho umí ještě víc. Stejně jako k vrtání může posloužit třeba i jako vrtačka; stačí pouze vyměnit pracovní část.
šroubováky a šroubky

Jenom to mírně zavrčí, což ale rozhodně nevyjadřuje nevoli tohoto náčiní, a kutilské vrtačka stejně jako vrtačka pro ty nejprofesionálnější z profesionálů udělá své, splní to, co se od ní očekává. Tedy tu zašroubuje něco maličkého, tu pro změnu něco velkého, úměrně svému výkonu.

A učiní tak daleko rychleji a dost možná i dokonaleji, než by to svedla obyčejná lidská ruka, takže tam, kde by obyčejný smrtelník vládl zašroubovat první kousek nebo vyvrtat nebozízkem první otvor, má už vlastník tohoto nářadí uděláno podstatně více.

A jak praví známé moudro, čas jsou peníze. Což je také jedním z důvodů, proč si tento typ nářadí pořizuje stále více živnostníků, kteří se nějakým tím šroubováním a vrtáním živí. A poptávka je natolik velká, že se výrobci dokonce přímo předhánějí v tom, kdo nabídne to nejzajímavější a nejdokonalejší. To aby si i ten nejnáročnější zákazník přišel na své.