Náhradní díly na trampolíny musí být součástí prodeje

Počet příznivců trampolínového skákání v Česku přesáhl desítky tisíc. Trampolína se stala výborným tipem pro dárek k narozeninám nebo pod vánoční stromek, vyrostla na mnoha zahradách, ale výjimečné nejsou ani méně rozměrné exempláře v uzavřených místnostech.

siluety skákajících postav

O tuto pohybovou aktivitu se zajímají lidé nejrůznějšího věku vzhledem k pozitivním informacím, které o nich kolují v médiích, a lze s jistotou tvrdit, že jsou nejen zdravotním přínosem z hlediska fyzické aktivity a posílení zdraví a vitality, ale i výborným nástrojem k uvolnění tlaku způsobeného řadou chronických stresových vlivů.

skákání na trampolíně

A co náhradní díly

Dostupnost náhradních dílů na trampolíny a příslušenství je u tohoto nářadí nezbytná. Každý výrobek, i ten značkový, otestovaný a certifikovaný se může časem poškodit, přece jen jde o velmi zatěžované komponenty, kde působí značné fyzikální dynamické síly. V prodeji jsou nejen základní části, jako je odrazová plocha, náhradní pružiny a jejich obvodový kryt, ochranná síť horní i spodní, ale i další nepostradatelné součásti:

  • Krycí plachty proti působení prachu a povětrnostních vlivů chrání odrazovou plochu před poškozením.
  • Kovové žebříky z nerezové oceli pro snadný vstup do skákacího prostoru.
  • Kotvící kolíky a popruhy prodávané v sadě pro zajištění nářadí proti pohybu v měkkém terénu, zejména na trávníku.
  • Odkládací kapsy z polypropylenové nebo nylonové tkaniny pro odložení různých předmětů (mobilního telefonu, náramků, hodinek, obuvi atp.).
  • Pěnový polypropylenový obal na nosné trubkové vzpěry konstrukce pro uchycení ochranné sítě.

Nezapomínejte na bezpečnostní pravidla

Dokonale zabezpečené nářadí ochrannou sítí a měkkými kryty kovových prvků budí zdání, že lze na nich provozovat i náročnou akrobacii. To jistě, ale nesmíme přeceňovat vlastní schopnosti a používat selský rozum. To znamená skákat pouze jedna osoba, odložit všechny předměty z kapes, náramky a řetízky, ale i žvýkačku a svačinu, klouzavé boty a ponožky a akrobacii zkoušet jen pod dohledem zkušeného instruktora.