Sháníte zelenou kartu?

Rozhodně nemůžeme tvrdit, že by v naší zemi nebylo krásně. Máme tu spoustu míst, v nichž je radost pobývat, a mnozí z nás na tato nedají dopustit. A jakkoliv u nás zrovna v dnešní době nemají mnozí lidé kvůli omezením vyvolaným pandemií třeba ani trochu na růžích ustláno, dá se říci, že se u nás i docela spokojeně žije. A v nejhorším případě si můžeme aspoň říkat, že je všude chléb o dvou kůrkách, tedy že to ani jinde není zase až tak dokonalé.

Prostě je naše země krásná. Ale lidé jsou různí, a proto je naprosto logické, že právě popsaný stav nemusí vyhovovat každému. Jsou tu ti, kteří chtějí změnu, jsou ti, jimž je sympatičtější něco docela jiného. Někomu může naše země připadat přece jenom příliš malá, někdo tu může postrádat dejme tomu mrakodrapy, kulturní odlišnosti, někomu může vadit, že nežije v žádné světové velmoci…

americké město

A tak se mezi našinci najdou třeba i ti, jež to táhne do Ameriky. To víte, země neomezených možností a tak. A zatímco si mnozí z nás vystačí s nějakou tou dovolenou za pověstnou velkou louží, jiní by se tam rádi i usadili. Jenže jak všichni dobře víme nebo aspoň tušíme, nejsou Spojené státy v Evropské unii, a tudíž si tam našinci nemohou jen tak zajet a zůstat si tam. Sice by se tak dalo učinit, ale po uplynutí stanovené lhůty by tam tito byli nelegálně, a to by mělo nebo aspoň mohlo mít nepříjemné důsledky.

americké mrakodrapy

A proč riskovat, že se člověk dostane kvůli své touze po Americe do problémů, když se dá získat zelená karta USA Juraslaw? Proč se pokoušet pobývat v této velké zemi nelegálně, což by se s největší pravděpodobností dříve či později dotyčnému vymstilo, když se to dá vyřídit i legální cestou?

Je možné získat zelené karty a pracovní povolení v USA, a to s pomocí americké imigrační kanceláře sídlící v USA a zastupující společnosti, jež tam chtějí zaměstnat cizince. A když tu člověk dodrží ‚pravidla hry‘, může si splnit svůj americký sen.