Vytvořte si domov svých snů

Pokud plánujete v dohledné době stěhování do nového bytu nebo domečku, či snad máte v plánu provést zevrubnou rekonstrukci vašeho stávajícího bydlení, máme pro vás několik tipů a skvělých doporučení pro to, abyste se doma cítili doslova jako doma.

moderní kuchyně

Interiérový design něco jen obor, který je potřeba studovat. I vy se můžete stát designérem svého vlastního prostředí, stačí vědět, které prvky vám nejvíce vyhovují a co potřebujete mít ve svém prostředí, abyste se cítili dostatečně dobře a mohli se uvolnit. Odborník vám sice může poskytnout cenná praktická doporučení, je však potřeba vždy věřit svým pocitům a diskutovat je s profesionály, kteří vám mohou zajistit různé návrhy bytů.

obývací poko

Na co bychom tedy rozhodně neměli zapomenout, ať už při pouhém výběru vhodných komponent do celkového interiéru, nebo pak při samotné realizaci dle našich tužeb?

  • Hrajte si s barvami. To, co je nejpodstatnější a co by vás možná na první dobrou ani nenapadlo, je barevná kompozice ve vašem domově. Jde o to, že když si představíte každý pokoj jako čistě bílé, holé stěny a stejně tak i čistě bílou podlahu, jste na samém začátku a potom můžete uvažovat o tom, které barvy by vám seděly na podlahu, podlahové lišty, jednotlivé stěny a strop. Vnímejte při tom v duchu všechny možné kombinace, a nezaměřujte se jen na jednotlivé typy barev, ale i na odstíny a jejich teplost nebo naopak studenost. To vše se bude velmi zásadně podílet na celkovém dojmu dané místnosti.
  • Přemýšlejte prostorově. Není nic snadnějšího, než se postavit do prostoru určitých rozměrů a společně s metrem odhadovat, co všechno kam umístit. Je dobré znát tvary a rozměry jednotlivých kusů nábytku a pomocí online nákresů si zkusit cvičně danou místnost vybavit. Pak budete moudřejší v tom, které kousky v jakých velikostech pořídit a pokud už je vlastníte, tak kde se budou nejlépe vyjímat. I u nábytku opět přemýšlejte také v barvách.
  • Nechte si poradit. Oblasti, se kterými vám může pomoci odborník, jsou zejména materiály jednotlivých komponentů, které v rámci rekonstrukce využijete. Jedná se o důležitou investici, a proto byste se neměli unáhlit, ale volit spíše kvalitu a spolehlivost.