České ženy, které vědí jak na byznys

Stále více českých žen se vrhá do podnikání. A daří se jim. Podle aktuálních dat Českého statistického úřadu představují přibližně jednu třetinu podnikatelů. Vlastní jim bývá pracovitost, odpovědnost a odolnost. Tedy vše, co je v byznyse tolik potřebné. Ukazuje se, že na škodu jim nebývá ani pro něžné pohlaví typická emotivnost. Samozřejmě pokud ji udrží v rozumných mezích.

Ženy umí vydělat peníze

Češky se nejčastěji objevují v obchodu a službách. Věnují se ale i výrobě, stavebnictví, dopravě, logistice a vzdělávání. Práce je musí především bavit a naplňovat, peníze jsou pro ně až na dalším místě. Byznysu se nebojí v žádném věku. Podle statistik má 56 procent podnikatelek nad 45 let věku. Překážkou pro ně nejsou ani děti. Některé dokonce rozjely podnikání na mateřské dovolené.

 

Jejich úspěchů si už po dvanácté všímá Ocenění Českých Podnikatelek (OČP) pod záštitou Ministerstva obchodu a průmyslu. Přes 24 tisíc kandidátem soutěžilo v celkem 7 kategoriích. V dnešní článku vám přiblížíme medailonky třech nejúspěšnější žen z malé, střední a velké firmy.

Úspěšná podnikatelka

Kamila Brzezinová – 1. místo Malá společnost

§  Majitelka firmy RUTEX CZ, která navrhuje a dodává profesní a školní uniformy. Specializuje se také na funkční prádlo. 

§  Začínala jako zaměstnanec v oděvní firmě na ekonomické a propagační pozici. Při tom se pustila do studia vysoké školy. Celou kolekci řeší vždy od začátku až do konce.

§  Je důkazem toho, že úspěch v byznyse a mateřství se nevylučují.

 

Anastázie Skopalová – 1. Místo kategorie Střední společnost

§  Šéfka Cosmetics ATOK International, která už přes 20 let vyrábí aromaterapeutickou kosmetiku.

§  Má spokojené zákazníky nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích.

§  Snaží se propojit klasické bylinkářství, aromaterapii a moderní kosmetiku.

 

Tamara Kotvalová – 1. Místo kategorie Velká firma

§  Je vlastníkem rodinné firmy CAROLLINUM

§  Zabývá se prodejem luxusních hodinek a doplňků

§  Opět propojuje rodinu a podnikání – ve firmě pracují i dvě z jejich dětí.