Čím jsou sociální sítě pro život člověka prospěšné a čím naopak?

Zajímáte se o moderní technologie a představujete si za dnešními možnostmi obrovské plusy, nebo jste zastánci starších způsobů předávání a získávání informací?
Internet nepopíratelně ovlivňuje náš každodenní život. Některými faktory kladně, nějakými záporně. Otázkou zůstává, co převyšuje.
 osoba s uchopeným mobilním telefonem v ruce
VĚTŠÍ PŘEHLED
Procházením webů, pročítáním médií a listováním v online materiálech objevujeme nové informace. Nejen se stává pro nás mnohem jednodušším si dohledat bonusová fakta či postoje ostatních k určité problematice, jež se věnujeme, ale také se sama nabízí nová témata. Není nutné je ihned rozklikávat, samotné narážení na fotografie, události a světové dění zlepšuje orientaci jedince v aktualitách a obecném vědění.
 
SNAZŠÍ KONTAKT S BLÍZKÝMI
S komunikačními aplikacemi a sociálními sítěmi přichází také příležitosti sdílení dat, zasílání fotografií, bezplatného spojení umožňující hovory, zpráv nebo třeba hlasových záznamů. Na odpověď netřeba čekat až několik dní, neboť sdělení obdrží daná osoba okamžitě.
 
ANONYMITA
Možnost projevování svých názorů a komunikace bez vědomí reálné identity se často ukazuje jako značná výhoda, neboť nejste souzeni za vzhled, jméno, své okolí apod, ale pouze na základě svých charakterních vlastností. Ne vždy se však jedná o pozitivní věc. Někteří dovedou anonymitu zneužít ve svůj prospěch, což dělá internet záludnějším a především nebezpečnějším. Dostatečná míra opatrnosti hraje poté velkou roli pro ochránění své totožnosti.
 sociální sítě na mobilním zařízení
SDÍLENÍ ZÁŽITKŮ
Veřejně se podělit o prožité chvíle a případně zachycené momenty již dnes není žádný problém. Vystavit jakékoli fotografie online, nebo třeba popsat a zveřejnit skutečný příběh může obnášet pouze pár kliknutí.
 
ŽROUT ČASU
Pokud zrovna nepoužíváte jednu z online platforem pro finanční a kariérní zisky, ale někdy se do kontentu natolik ponoříte, že stěží vnímáte svět kolem Vás, nebo trávíte prohlížením nových příspěvků hodiny, mohou Vás časem plně pohltit. V některých případech postačí označení za ztrácení času, v jiných můžeme hovořit o závislosti.
 
ZKRESLENÁ REALITA
Většina populace se snaží dosáhnout perfektních výsledků pořízených fotografií, a to i za cenu nepřirozených úprav vlastního vzhledu. Nelze tedy spoléhat na shodnost a pravdivost jak příspěvků a informací v nich, tak snímků.
 
Sociální sítě nelze označit za plně pozitivní přínos pro naše životy, ale ani za jejich naprostého destruktora. Každý jednotlivec si v nich musí najít vlastní smysl, jinak je jejich používání bezvýznamné.