Jak být štědrý i s děravou peněženkou?

Ne každý z nás má hluboko do kapsy. To však neznamená, že i my nemůžeme obdarovat své blízké hezkými a originálními dárky. Zde je několik způsobů, jak toho můžeme docílit.
pletené ponožky
 
SPOLEČNÝ DÁREK
Požádejte člena rodiny, kamaráda nebo známého, aby Vám na dárek přispěl. Čím víc Vás bude, tím menší bude Váš konečný finanční podíl. Můžete tak pořídit i honosnější dárky bez toho, aniž by tím Vaše peněženka nějak výrazně utrpěla. Nikde se přece nepíše, že na to musíte být vždy sám.
BUĎTE KREATIVNÍ
To, že se všichni honí za vidinou lesklého a luxusního dárku neznamená, že Vy musíte taky. Posaďte se a přemýšlejte o tom, co by Vašim blízkým udělalo radost. Skutečnou radost. V dávání dárků se přeci meze nekladou. Možná budete sami překvapení, co Vás nakonec napadne.
TVOŘTE
Vzpomínáte na doby, kdy jste jako děti rodičům dárky vyráběli? Tenkrát pro Vás byl dost dobrý i kus papíru s namalovaným srdíčkem nebo rámeček polepený těstovinami. Proč se k tomu nevrátit? Podívejte se třeba na Pinterest a probuďte v sobě tvořivou duši. Zkuste například sami někomu uplést ponožky. Je to praktický dárek, který potěší a Vy se můžete pyšnit novou dovedností.
MYSLETE V MENŠÍM
Čím dražší, tím lepší. Musí to ale platit vždy? Abyste udělali svým blízkým radost, nemusíte jim přece nutně kupovat nový telefon nebo drahé poukázky do luxusních lázní. Když se přestanete strašit myšlenkou na drahé dárky, zjistíte, že pokud máte za ušima, můžete stejného (ne-li lepšího) výsledku dosáhnout i daleko levněji. Romantický piknik v přírodě? Není problém. Zabruslete do levných potravin, oprašte starý košík a udělejte si romantickou procházku na kouzelné místo dle vlastního výběru. Vaše drahá polovička se bude tetelit blahem a Vaše peněženka přitom zůstane téměř netknutá.
 vánoční stromeček
Způsobů, jak udělat radost i s málem je samozřejmě nespočet. V obdarovávání naštěstí platí jen jediné pravidlo: Žádná pravidla nejsou. A rada na závěr: Myslete srdcem, ne obsahem své peněženky.  Pokud vše uděláte správně, může se stát, že Vaše peněženka si nadcházejících Vánoc vůbec nevšimne.