Jak vytrvat u cvičení měsíc, rok i celý život? Není to složité.

Místo, kde vám bude dobře

Navštivte různá studia ve vašem okolí a zacvičte si různá cvičení. Klidně tomu věnujte určitý čas, po každém cvičení si napište poznámky, jak probíhalo, jaká byla lektorka, prostředí. A až budete mít okolní fit centra a studia prozkoumaná, vyhodnoťte si, které vám vyhovovalo nejvíc. Možná vás opravdu bavilo boxovat do pytle, ale vaše zápěstí z toho tři dny nebyla nadšená, líbila se vám lekce cvičení na bosu, ale rovnováha není vaše silná stránka a naopak ze spinningu jste nadšená vůbec nebyla.

pomůcky_na_cvičení

Je dobré si to vyzkoušet, abyste mohla říct, že toto není pro vás. Až vyberete cvičení, které vám sedne, objednejte se na konkrétní časy a dny a kupte si permanentku. Proč?

Jak se přemluvit

Když budete mít permanentku, za kterou jste utratili nemalé peníze, bude vám líto ji neprocvičit. Stejně dobře funguje, když budete chodit s kamarádkou, sestrou či mamkou. Sama si možná řeknete, že se vám nechce, ale když vedle vás bude někdo, kdo řekne: Neblázni, pojď, dáme si do těla; určitě vás to přiměje jít. Pokud navštěvujete lekce jógy, pilates či tabaty, pořiďte si vlastní podložku pro cvičení Cvicdom, abyste se cítili pohodlně a nemuseli celou lekci přemýšlet, jaký člověk se na té společné podložce potil před vámi.

Kdo vydrží, cítí se lépe

Samozřejmě, že výsledky cvičení nebudou znát hned. Vaše tělo si musí na pravidelný pohyb zvyknout. Na prvních lekcích to pro vás bude třeba utrpení, budete se potit, rychle dýchat a další den ucítíte i svaly, které jste nevěděli, že máte. Bolest musí být přiměřená, nepřepalte začátek, ať si neublížíte.

zdravá_záda

Postupně se vám jednotlivé pohyby vryjí do paměti a zjistíte, že to, co jste na začátku nezvládli, najednou zvládáte s přehledem. A pokud vás okolnosti jako je například pandemie nebo zdravotní problém přimějí nějaký čas necvičit, věřte, že až se konečně budete moct do svého oblíbeného sálu vrátit a zacvičit si se svou usměvavou trenérkou, ve skvělém kolektivu, zjistíte, že vám cvičení opravdu chybělo. A teď už vydržíte.