Jak zjistit, která je nejlepší půjčovna aut v Praze?

Asi není potřeba říkat, že v Praze, podobně jako ve zbytku naší republiky, má prakticky každý dospělý člověk řidičský průkaz opravňující minimálně k řízení osobního automobilu. Praha je ovšem poněkud specifická tím, že zde méně lidí automobil, byť osobní, skutečně vlastní.

Je to dáno především díky tomu, že cestování veřejnou dopravou po Praze je jednodušší a rychlejší, než jet autem. Důvodem jsou samozřejmě prakticky neustálé uzávěry a opravy silnic, na dopravní zácpy především v ranních a večerních hodinách nehledě. Navíc to i díky systému celoročních jízdenek mnohdy vyjde levněji.

autozarovka2

Avšak ačkoliv to vše může být pravda, faktem je, že někdy mohou nastat situace, kdy vlastní vůz skutečně potřebujeme. Například chceme jet na dovolenou na nějaké opuštěnější místo, kam hromadná doprava příliš nejezdí, nebo zkrátka potřebujeme převézt větší náklad, se kterým by se nám metrem či tramvají špatně cestovalo.

Jednou z možností, jak tuto situaci vyřešit, je půjčit si auto od příbuzného či známého. To však není vždy možné. Pak nám nezbývá, než hledat, kde je nějaká půjčovna aut v Praze. Naštěstí jich je zde poměrně dost. Otázkou však je, kterou si vybrat.

Náš první instinkt bude samozřejmě zvolit tu nejlevnější. To však nemusí být vždy to nejlepší řešení. V první řadě je dobré podívat se na jejich vozový park, zda mají vůz s dostatečným objemem pro vaše účely.

auto1

Také je dobré si rozmyslet, na jak dlouho jej vlastně budete potřebovat. Některé půjčovny mají totiž výhodnější krátkodobý pronájem, jiné dlouhodobý. A na to vše je potřeba se podívat. Naštěstí mají obvykle jak svůj vozový park, tak ceník uveřejněny na svých webových stránkách.

Samozřejmě je také důležité, aby měli požadovaný vůz k dispozici, to znamená, aby v tu dobu, kdy jej budete potřebovat, již nebyl zapůjčen. Proto je dobré udělat rezervaci s dostatečným předstihem. Jen tak budete mít jistotu, že vše bude skutečně podle vašich představ.