Nářadí pro každou dílnu

Dobré nářadí musí být zajisté v každé dílně, protože bez něj půjde práce velice špatně a nebude dosahovat dobrých výsledků. Jeho nákup je naprosto snadný.

Nářadí pro každou dílnu

Závitníky

Závit je dnes nepostradatelný prvek nejen ve strojírenství, protože právě díky němu můžeme součástky pevně, a především rozebíratelně spojovat. Závit využije, jak kutil, jenž si chce něco vyrobit ve své dílně doma, tak odborník ve specializované firmě. Než se pustíme do výběru závitníku, tak je nutné připomenout, že závity dělíme na vnější a vnitřní. S nimi se setkal naprosto každý, protože vnější závit pozorujeme například na šroubu, a naopak vnitřní na matici.

šroub s maticí

Dohromady tyto dvě součástky mají neuvěřitelné využití. Zároveň jich máme několik typů, přičemž nejznámějším je metrický. Závitníky můžeme používat ručně pomocí vratidla, ovšem při sériové výrobě bychom se moc nadřeli, a proto tu máme i strojní závitníky, jenž se například používají v soustruhu. Pokud chcete opravdu odolné nářadí, jenž Vám vydrží dlouho, tak rozhodně zakupte tyto trapézové závitníky. S nimi budete moct řezat nádherné závity pro matice.

Pilový kotouč

Pilový kotouč je nepostradatelný pro řezání dřeva, ovšem těchto kotoučů je spousta, a proto si řekneme jak vybrat ten vhodný, aby Vám dobře sloužil. Jako první parametr, jenž musíte při výběru zvolit správně je průměr. Ten si nelze určit jen tak, protože každý stroj má předepsaný průměr kotouče, a proto se tohoto údaje vždy řiďte. Poté nastává rozhodování, kolik zubů má mít výrobek, což není jen tak. Sice hodně zubů znamená pěkný řez, ovšem ten bude o něco pomalejší.

pilový kotouč

A proto je nejlepší zvolit zlatý, aby byl řez pěkný a poměrně rychlí. Dále můžou být zuby různě tvarovány a ohnuty. Zde má každý jinou výhodu, což znamená, že budete muset volit podle toho, co budete řezat nejčastěji. Zuby můžou být také pro lepší efektivitu různě nakloněny, takže sklon není rozhodně výrobní vada. Nyní se dostáváme na závěr, Tím je tloušťka kotouče, jenž volte především podle síly a tvrdosti řezaného materiálu. Výběr je opravdu rozmanitý, takže si zajisté vyberete.