Rozdíly bankovních a nebankovních úvěrů

Nebankovní půjčky si po dlouhá léta držely pověst coby nepoctivých úvěrových produktů, které v sobě skrývají nevýhodný úrok a řadu poplatků navíc. Po novele zákona jsou ale možná poslední záchrannou stanicí pro řadu lidí, kterým banky odmítly peníze půjčit. V čem jsou ale nebankovní společnosti lepší než bankovní domy?

Bankovní půjčka jako produkt většiny bank

Bankovní půjčku je možné sjednat téměř ve všech našich bankách. Je to pochopitelné, právě úvěrové produkty jsou hlavní obživou většiny bank. Ovšem tento druh úvěru využijete hlavně v případě, kdy potřebujete půjčit větší obnos peněz, a nevadí vám delší schvalovací proces.

zlatá pokladnička

I když jsou banky coby poskytovatelé úvěrů stále nejoblíbenější variantou, nejsou výhodné pro každého. Pokud totiž žadatel potřebuje peníze ihned, s největší pravděpodobností odejde s nepořízenou. Banky jsou pověstné svým prověřováním a ne každý žadatel jejich přísným měřítkům vyhoví. Vyřizování je často zdlouhavé, plné papírování a nenáviděné byrokracie.

Na druhou stranu jsou banky pro většinu lidí první volbou, neboť u spoustu lidí stále vedou v měřítku důvěryhodnosti. I jejich úroková sazba je mnohdy daleko výhodnější než u nebankovních společností.

Nebankovní půjčky pro každého

Nebankovní půjčky jsou vysvobozením pro ty, kteří se ze dne na den ocitli ve finanční tísni. Rychlé půjčky https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/rychle-pujcky-bez-dolozeni-prijmu-maji-sva-uskali/ jsou právě to, co banky nabídnout nemohou. Schvalovací proces u nebankovních společností je velmi rychlý, často bez nutnosti osobního kontaktu. Většina společností totiž disponuje automatickým schvalovacím systémem, který dokáže podle vámi zadaných parametrů vyhodnotit, zda na půjčku máte nárok či nikoliv.

spoření peněz

Další výhodou je i benevolentnost takových úvěrů, šanci mají tak i žadatelé s malým příjmem nebo s negativním záznamem v registru dlužníků.