Starožitný nábytek

Kredenc do kuchyně https://svetpokladu.cz/product-category/malovany-barveny-nabytek/kredence-a-potravinky-malovany-nabytek/ je jistě potřebný. Já sama ho mám taky a nejen jeden. Mám dva, protože jsme velká rodina, takže všeho musíme mít více. Kdybyste viděli mou kuchyň, tak byste si mysleli, že u nás bydlí snad deset lidí. Přitom je nás ale jen pět, ale za to všechno můžu asi já. Mám totiž ráda vzdušné skříně a mám ráda, když mám dostatek místa. Jen si ale nemyslete, že moje skříně a kredence někde létají. To jistě ne. Ale myslím to tak, že mám ráda, když je ve skříních a kredencích dost místa, i když tam mám věci.

Retro věci jsou většinou drahé a cenné

Nemám ráda, když jsou věci na sobě nacpané, že tam sotva mezi nimi projde nějaký vzduch nebo denní světlo. To samé i se šatní skříní. Mám dvě velké šatní skříně, a to taky jen kvůli tomu prostoru. Protože když jsem měla oblečení v jedné skříni nacpané na sobě, tak časem prostě dostává typický pach. Taková zatuchlina, jak se lidově laicky říká. Je to tím, že každá věc, tak i oblečení, potřebuje vzduch, tedy vlastně proud vzduchu. Tím pádem se předejde typickému zápachu nebo i hnití. Já sama s tím mám zkušenost. Ale ne u mě! Já naštěstí plíseň doma vůbec nemám, protože mám všude větrací otvory. Dávám si totiž hodně záležet na čistotě, úklidu a vůni, takže mám všechno v pořádku. Alespoň podle mě. Zatím jsem ale žádné odchylky doma nenašla.

Staré věci mají své kouzlo

Ale moje kamarádka s tím měla problém. Má starý kredenc v kuchyni. Je to spíše retro kousek, ale je vážně pěkný a celé její kuchyni dodává příjemnou atmosféru, a navíc se na retro nábytek dobře dívá. Jenže bohužel jí začal plesnivět. Dlouho nevěděla, čím to je, ale nakonec jí jeden známý řekl, že je to tím, že má uvnitř kredence moc věcí a že to potřebuje více vzduchu. A byla to pravda! Jakmile si kamarádka udělala místo v kredenci a pořádně ho vyčistila a vysušila, tak plíseň byla pryč a už se nevrátila. Víte, o nábytek, hlavně ten retro a starožitný, se musí pečlivě starat. A pokud vás takové věci zajímají, klikněte na náš web, určitě si vyberete.