Kdy je nutná deratizace

Asi není třeba říkat, že naše domovy považujeme takřka za nedotknutelné. Jedná se o místo, kde se cítíme bezpečně, kde si můžeme odpočinout. Kde je vše pod naší kontrolou. A v mnoha případech je tento pocit oprávněný.

Avšak je jasné, že teplo a pohodlí našich obydlí často přiláká i nezvané hosty. Ti se pak zde často ubytují. Jsou to nejen různí hlodavci, jako myši, krysy či potkani, ale třeba i švábi či mravenci. Že tito tvorové nejsou zrovna vítanými hosty, není třeba říkat.

mys3

Samozřejmě, odpor k nim nemáme jen proto, že se jich štítíme, ale i pro nebezpečí, které představují. Snadno mohou způsobit škody na našem majetku, případně i ohrozit naše zdraví, či zdraví ostatních členů rodiny. A to je něco, co nikdo nechce.

Proto je jasné, že je nutné se jich zbavit. Zde je dobré si nejprve uvědomit, kdy je k tomu nejlepší doba. Faktem je, že nejvíce jich přichází na podzim, kdy se stahují z polí do lidských sídel před blížící se zimou za teplem a dostatkem potravy. A tehdy je také nejlepší doba pro jejich likvidaci.

Pokud jich není mnoho, lze použít nejrůznější komerčně prodávané pastičky. Ty fungují na různých principech. V případě, že máme doma malé děti či domácí zvířata, je potřeba pečlivě vybírat, abychom neohrozili i je.

mys4

Avšak toto opatření zdaleka ne vždy stačí. Pokud u vás již našli permanentní domov a stihli si udělat hnízdo, případně dokonce přivést na svět další generace, pak zkrátka to, co si můžeme běžně pořídit, nestačí. Zde je nutná profesionální deratizace https://www.praha-deratizacnisluzby.cz/deratizace-hubeni-hlodavcu-praha/. Jak ale poznáme, kdy je na ni čas?

Popravdě, přemnožené škůdce poznáme poměrně snadno. Především najdeme mnoho stop jejich činnosti. Také jsou často k nalezení jejich výměšky. V neposlední řadě pak, pokud je situace už kritická, se nám mohou například i jindy plaché myši procházet před očima.

Samozřejmě je dobré zareagovat dříve, než situace dospěje do tohoto stádia. Jen tak bude náš domov skutečně zdravý a bezpečný.