Uzavíratelné zipové sáčky z polyetylenu jsou šetrnější k životnému prostředí, než papír

Ekologičtější řešení

Někteří zastánci ekologického myšlení poukazují v souvislosti s výrobou plastových fólií na značnou zátěž pro celou planetu, ale ve skutečnosti je to ve srovnání s výrobou papírových obalů právě naopak. Pro výrobu papíru (i z recyklovatelných surovin) je třeba více pohonných hmot, než u stejného množství plastů. Pokud tedy budeme využívat plastové obalové materiály rozumně a důsledně plastový odpad třídit, bude to šetrnější vůči přírodě a lesnímu hospodářství. Zároveň můžeme čerpat z jejich značných předností, které nám papírový obal nemůže poskytnout. Kupříkladu takové sáčky s uzavíracím zipem, dnes jsou doslova nenahraditelné.

ovoce, zelenina a ořechy

Mražení a chlazení potravin

Cokoli ukládáte do chladničky nebo do mrazicího boxu, měli byste z nádoby nebo obalu vytěsnit co nejvíce vzduchu. Nemělo by však jít přímo o vakuum, neboť tehdy zde mohou přežívat nežádoucí patogenní anaerobní bakterie a v chladničce se i nekontrolovaně množit. Stačí jen vytlačit rukou ze sáčku přebytečný vzduch a jeho konec ihned uzavřít posuvným jezdcem. Minimální vzduchová vrstva prodlužuje dobu skladování potravin až na dvojnásobek. Uzavíratelné sáčky 2pack jsou ideální pro nakládání masa, omáčky, polévky, kořenící směsi, mraženou zeleninu, zmrzlinu, ovocné přebytky ze zahrady, hotová jídla, polotovary, i výchozí suroviny.

zralé borůvky

Skladování textilu a obuvi

Polyetylenový obal, důkladně uzavřený zipovým mechanismem, výborně chrání předměty uvnitř a zároveň i cokoli zvenčí před vlhkostí, prachem a zápachem. To je důvod, proč se do nich v domácnostech ukládají sezonní oděvy a boty, které je možné mít uschované i v úložném prostoru v ložnici. Materiál nepropustí nežádoucí pachy, což je u některých zvláště zimních oděvů a obuvi nepříjemný jev, kvůli němuž pak mizí zimní boty a bundy například do sklepa.

Pomocník v e-shopech

E-shopy s textilem, potravinami, domácími potřebami, železářstvím, knihami a časopisy se bez nich neobejdou. Zboží takto putuje k zákazníkovi pečlivě zabalené a chráněné před vnějšími vlivy, aniž by zaměstnanci či majitelé obchodů museli vynakládat zvláštní úsilí na balení věcí do různých fólií a přelepovaných pytlíků.