Vkusné a zdraví neškodící

Také se vám nelíbí všudypřítomné plastové láhve? Ať se podíváte, kam chcete, všude na vás vykukují. Svět je jimi prostě zavalen. Ochránci životního prostředí neustále upozorňují na to, že se PET láhve dostávají i do moře, kde ohrožují svět podmořských živočichů. Je potřeba něco dělat dříve, než budeme zavaleni tímto výdobytkem moderní společnosti.

šampaňské

  • V době, kdy se začaly nápoje prodávat v těchto nádobách, jsme možná ani netušili, jakou nám udělají doslova medvědí službu.
  • Je pravda, že se naše nákupní tašky trochu odlehčily, ale za jakou cenu?

    • Kromě toho, že ničíme naši krásnou planetu, ničíme i své zdraví.

Zkusili jste někdy nalít do „petky“ nějaký teplý nápoj? Pokud ano, tak víte, že okamžitě dostane zvláštní pachuť. Za studena se to totiž tak nepozná.

I láhev může vzbudit fantazii

Co takhle vyměnit plast za sklo? Myslíte, že by to bylo z několika hledisek nevýhodné?

  1. Argument první– skleněná láhev je velice těžká.

    • Omyl – moderní skleněná láhev vyrobená z tvrzenéhoborosilikátového skla je naopak velice lehká.

  2. Argument druhý– budu muset dávat velký pozor, aby se mi v tašce nerozbila.

    • Opět omyl – zmíněný materiál je natolik pevný, že výrobce dokonce poskytuje doživotní záruku na svůj výrobek.

sklenice

Další argumenty asi není potřeba hledat. Jen na doplnění – láhve a karafy, které mají zmíněné vlastnosti , mají ještě alespoň jednu významnou. Nejsou nevkusné, naopak působí velice esteticky. Takže už nebudete muset vždy schovat láhev s pitím ve své kanceláři pod stůl, aby nerušila dokonalost vašeho prostředí. Naopak. Vyberte si podle barevného uzávěru tu, která bude s vaším interiérem ladit. Nebo si můžete pořídit těchto výrobků více a udělat si například modré pondělí nebo třeba červené úterý. Proč si nezpestřit dlouhý a někdy i trochu nudný pracovní den.