Čím více má člověk kamarádů, tím je populárnější

Je pravdou, že čím více má člověk kamarádů, tím populárnější může být. Je ale otázkou, kolik z daných lidí jsou až takoví kamarádi, že jsou člověku schopni pomoci v době, kdy to daný člověk potřebuje. Jsou kamarádi a kamarádi. Jsou lidé, kteří se s vámi mohou bavit například jen z toho důvodu, že se s vámi baví i někdo, koho oni obdivují nebo se s vámi baví proto, že máte hodně kamarádů a že určitě stojí za to se s takovým člověkem, jako jste vy, bavit.

Má ale smysl mít takové kamarády? Myslíte si, že by se z nich našel někdo, kdo by vám pomohl v případě, že byste se dostali do nějakých problémů a potřebovali si o nich s někým promluvit? Věřte, že ani jeden z těchto lidí by vám nepomohl. Stojí tedy za to se s takovými lidmi vůbec bavit?

nápis kamarádi

Je určitě pěkné, že se vás někdo z daných lidí zeptá, jak se máte, ale myslíte si, že to daný člověk myslí upřímně? Možná se ptá jen ze slušnosti, ale ve výsledku jej něco takového vůbec nezajímá a pokud byste mu náhodou řekli, že se z nějakého důvodu nemáte dobře, dělal by si na venek starosti, ale uvnitř sebe by měl z něčeho takového radost.

Mnohdy člověk až právě ve chvíli, kdy potřebuje nějakou pomoc, zjistí, kdo je a kdo není pravý kamarád a věřte, že se budete divit, pokud zjistíte, že pravého kamaráda máte pouze jednoho a to ze všech lidí, se kterými se bavíte.

dvě ruce

Lidé si dnes myslí, že je důležité mít co nejvíce kamarádů, ale právě o tom to není. Je potřeba mít skutečné kamarády a to, i kdyby měli být jen dva. Tito dva budou lidé, na které se můžete spolehnout a rozhodně se nebude jednat o někoho, kdo vás například jen pozdraví a to proto, že jste známí díky tomu, že se bavíte s někým jiným.

Každý člověk by se měl nad něčím takovým zamyslet a popřemýšlet nad tím, kdo je pro něj opravdu kamarádem a kdo je jen člověkem, se kterým prohodíte pár slov, ale tím to končí.