Děti a škola

Je logické, že každý člověk chce být jen je lepší společnosti. A já jsem nebyla výjimkou. A ovšem nejhorší je to, když se na základní škole, třeba už na druhém stupni, se to šikanou jenom hemží. Bohužel poslední dobou je to velmi časté.  A není to pouze jenom jedna společná dětí, ale je jich tam opravdu více. A jako všichni víme, když jsme si prošli základní školou, tak víme, že není to vždycky procházka růžovým sadem. Některé skupinky dětí jsou takové, že uráží ostatní děti nebo se jim smějí a pomlouvají je. A někdy taky vzniká různá šikana, což je opravdu smůla. A mně se tohle nelíbí. Já jsem si tím taky pošta.

Chce to i dobou společnost v práci.

Taky jsem byla šikanovaná, a to a půl roku. A musím říct, že pro mě to bylo opravdu hrozné a kolikrát jsem doma brečela do polštáře. Než to nakonec zjistila moje máma a udělala opravdu velký rachot ve škole. A musím zmínit, že jsem se pak v celé společnosti školy opravdu moc styděla. Proto jsem maminku asi týden přemlouvala, že musím změnit školu a byla jsem opravdu ráda, když mi maminka vyhověla. A sama máma mi řekla, že asi nebude vhodné, abych té škole zůstávala, když mě tam děti šikanují. Oni už sice šikanovat přestaly, ale úplně se mi posmívaly a mě to opravdu vadilo a rvalo mě to srdce.

Děti by se měly chovat pěkně.

A v nové škole to bylo všechno skvělé. Byla tam opravdu skvělá společnost nejenom děti, ale taky učitelů a se všemi jsem si rozuměla. A vy máte nějakou nemilou zkušenost se školou nebo nějakou společností dětí? A co šikana? Myslím si, že v poslední době se to velmi rozmáhá, vidím to ve zprávách a taky znám bohužel dva případy. Bohužel je velmi smutné, že se šikana děje dokonce i ve školce, a to mě mrzí ze všeho nejvíce. Proč to děti dělají, že je baví, když se někomu smějí? Myslím si, že si pak takové šikanované dítě hledá opravdu velmi těžko dobrou společnost, protože bude stydlivé.