Naše společnost, která ztrácí na rovnováze

Naše společnost, která ztrácí na rovnováze

Kdybych mohl vyjmenovat milion ze stovek tisíc slov milionté kudy naše cesta šla a za se odešla, tak nemohu popsat, kam se tedy ocitla naše společnost a její rovnováha. Lidé se chovají jinak než před 100 lety. Dneska neuvidíte ani v MHD pustit starší osobu. Ano, jsou stálé osoby, které to dělají, ale už se to nebere jako samozřejmost, tak pohřbíte zaživa minulost. Společnost, ve které se nacházíme je ztracená a je zmatená. Lidé jsou závistivější, mají potřebu každého soudit a neustálé se předhánět, kdo má lepší zbraně, práci nebo místo.

Rovnováha společnosti je na příliš tenkém ledě, protože každý z nás vidí, jak se chová společnost k umělcům, dělníkům a pouhým občanům. Lidé jsou proti sobě, když politika promluví a když politik za lež dá, lidé odsoudí. Metafora, na kterou si můžete odpověď jakkoliv, je to na vás.

Společnost

Mám strach kam se posune lidstvo o pár stolení před. Dnešní politika je pokrytá penězi a snahou pár lidí nikam nedocílí. Musíme se sjednotit. Vztahy s veřejností se musí propojit a lidé se nesmí začleňovat do sebe, ale do okolí. Začít se propojovat s okolím a začít mít rád ostatní. Láska se nesmí schovávat a brát samozřejmostí, ale musíme jí vyzvat. Žijeme jen jednou a společnost, která o nás mluví, že se musíme chovat podle pravidel a když kapesník dáme jinak než celý sál, jsme divný a nekulturní barbaři. Dají vás stranou.  

Naše společnost

Můj názor na společnost je takový, že musíme se zajímat, jak seskupit naši společnost, zabývat se globálními problémy a pomáhat si více než kdy před tím. Umělce podporovat. Hlas dělníků nechat znít. A dopřát každému práva, které si zaslouží. Zakázat rasismus a změnit pohled lidí. Jsme lidi. Nejsme pouhé věci. Jsme jedna společnost, která potřebuje vyléčit. Společnost je v těžkém stadiu, kde potřebuje pomoc nás lidí. Naše technologie je na moderní úrovni, ale co musíme zlepšit je přístup k společnosti a uzdravit ji.