Jak se dobře starat o moderní doplněk zahrad – o zahradní bazén

Ještě před pár lety byl bazén na zahradě vzácností, navíc většinou to byly jen sezonní nafukovací bazény, které po prázdninách zmizely někde v garáži nebo ve sklepě. Poslední roky ovšem přinesly velké změny a bazény se staly stejně obyčejné jako třeba sekačka na trávu. Letošní léto, kdy hodně lidí váhalo s plánovaním dovolené, bazénům opět přálo a v zahradách bazény rostly jako houby po dešti.

voda4

Ale bazén podobně jako vše ostatní v zahradě, potřebuje pravidelnou péči. Jen díky ní se potom lidé mohou celé léto radovat z krásné prohřáté vody, kde mohou dovádět děti i dospělí.

Jedním z největších problémů zahradních bazénů je udržet dlouhodobě dobrou kvalitu vody. Tím prvním a důležitým krokem je tak koupě doplňků k bazénu, které pomohou udržet vodu v dobrém stavu.

voda5

Kvalitní krycí plachta na bazén je jedním ze základních prvků, které bazén potřebuje. Přikrytý bazén je tak chráněný před listím, pylem, květy, nečistotami, prachem, hmyzem. Plachta je z pevného a trvanlivého materiálu a měla by se používat vždy, když víte, že bazén nebudete potřebovat. Teprve na podzim by běžnou krycí plachtu měla vystřídat plachta na zazimování. Ta je vyrobená tak, aby vydržela v nepříznivém zimním období, kdy se střídají teploty a je i hodně mrazivo. Tím se také prodlouží životnost běžné krycí plachty, která slouží během letní sezony.

Při pořizování krycí plachty zvažte i možnost pořídit si solární krycí plachtu. Ta je sice o něco dražší, ale zase na rozdíl od obyčejné plachty má kromě funkce krytí bazénu a jeho ochranu před nečistotami i další schopnost. Tou je ohřev vody pomocí slunečního záření. Vždy když je bazén přikrytý, tak se voda ohřívá a takto ohřátá i vydrží. Klidně si tak večer můžete dopřát krásně vyhřátou vodu. Plachta je tvořena bublinkovou fólií a bublinky fungují jako lupa. Vodu si tak zdarma můžete ohřát o 5-6 °C.