Noční přesuny s dodávkou

Noční pracovní směna je náročnější, než práce ve dne, je to dáno energetickými, tzv. orgánovými hodinami, kdy se v noci díky hormonu melatoninu lépe regeneruje organismus. Práce v noci však skýtá i jisté výhody, a pokud ji provádíte jen občas, vaše tělo se se spánkovým deficitem snáze vyrovná. Můžete se například v noci přestěhovat a v tuto dobu je menší provoz a více klidu kolem vás.

Za tímto účelem zle pronajmout i dodávku z půjčovny dodávek v Praze Rent car service, a to nejen pro stěhování, ale i na dovolenou nebo prodloužené víkendy. Můžete vyzkoušet i docela netradiční hvězdicový zájezd s přesuny krajinou v nočních hodinách. Má to svá úskalí, ale i zajímavé přednosti:

Český Krumlov v noci

V noci je krajina neosvětlená a nerozptyluje vás – pokud nejste příliš zkušený řidič a s dodávkou jedete poprvé, jízda v noci může být pro vás vhodnější, neboť je menší provoz a vy nejste rozptylováni okolní krajinou a lépe se soustředíte na silnici před sebou. Samozřejmě je důležité být odpočinutý a bdělý.

zámek Český Krumlov

V noci nejsou nikde zácpy – kolony vozidel očekávejte hlavně ve dne, v noci se provoz sníží natolik, že se kolony rozptýlí. Potřebujete-li se rychle přesunout na delší vzdálenost např. po dálnici, v noci je k tomu vhodná příležitost.

Ten klid vás okouzlí – pro takovéto dobrodružné akce a delší noční přesuny se vyplatí naplánovat termín na příhodné počasí – mělo by být velmi teplo, a třeba i tropická noc, tehdy je jízda poutavá a okouzlující, vzduch je prosycený letní vůní a nemusíte se moc teple oblékat. A ten klid kolem vás vám jistě učaruje. Rozhodnete-li se tedy např. podniknout turistické výšlapy na Šumavě a pokračovat v dalších dnech třeba v Jizerských horách, noční přesun z místa na místo je ideální právě v noci. Namístě můžete být i o několik hodin dříve.

Noční výhledy – poutavá jsou i noční osvětlená města a další místa v krajině, například České Budějovice jsou opravdu nádherné z vrcholu Dlouhého vrchu u Rudolfova, Český Krumlov směrem od Domoradic a vlakového nádraží na třídě Míru, anebo město Tábor od mostu Antonína Švehly.