Paradoxy dnešní doby

Některé situace, které se nám v životě přihodí, jsou tak paradoxní, že by jeden nevěděl, zda se tomu raději smát anebo v horším případě brečet.

Nynější společnost, nám nabízí tolik paradoxů, že by se jeden nestačil divit, ale ostatně od toho ty paradoxy máme že?  Pojďme se na některé společně podívat zblízka, top tři, které vás nenechají chladnými. Nejvíce směšné na tom všem je, že všichni chtějí šetřit naši planetu, ale berou to trochu od jiného konce.

krásný les

1. Plastová brčka zaměněná za papírová.

Všimli jste si, že řada výrobců, nebo některé Fast foody zaměnily plastová brčka za papírová z důvodu ochrany naší planety?  Zasloužili by si velký potlesk! Ovšem, teď to přijde, dostanete papírové brčko do nápoje, který je v plastovém kelímku, no není to gól!  Pak jsou tu některá dětská pitíčka (nebudeme jmenovat, ale spousta z vás jistě ví), která sice vyměnila brčka za ekologičtější papírová, ale k čemu, když obal je celý z plastu. Tak tomu se můžeme opravdu paradoxně zasmát.

drinking-straws-g9134f2923_640

Nicméně si všimněte, že o takovou záměnu se snaží vícero výrobců, například vatové tyčinky, avšak je hezké pozměnit jejich strukturu, opět obměna plastu za papír či bambus, jen kdyby je nebalili do plastových krabiček.

    2. Papírové tašky místo igelitek

Zachraňme planetu aneb zbavme se plastu! Bylo by to super, jen kdyby se na úkor toho nekácelo tolik stromů! Úplně nejlepším řešením, by mohli být pouze látkové tašky, nebo se vraťme v čase, zlaté síťované tašky našich babiček že?

    3. Pomoc do jiných zemí.

Čas od času uvidíme v televizi reklamu na pomoc do jiných zemí, ať už se jedná o hladovějící, nemocné či negramotné děti, každému z nás změkne srdce a rád něco pošle, obzvlášť když v reklamě účinkují naši známí herci a pobízejí k zaslání malé částky. Jenže, na naše nemocné děti, respektive na léčbu našich českých dětí se sbírají víčka, no to je opět gól!

A takových omylů, tedy paradoxů máme v naší společnosti požehnaně, obrázek si na to udělejte sami!