Proč je výhodné nakupovat oděvy a obuv na Internetu

Někteří lidé si vyhrazují právo na vyzkoušení veškerého oblečení, které nakupují, a podobně přistupují i k obuvi. Tvrdí, že internetový prodej je jen pouhá náhražka, a že rozhodně nemůže plnohodnotně zastoupit kamennou prodejnu se zkoušecí kabinkou. V jistém smyslu slova mají pravdu, zkoušení oděvů má přece jen něco do sebe, ale rádi bychom vám naznačili, že to může být ještě jednodušší a hlavně příjemnější:

dámské oblečení

Zkoušení kalhot v kabince – představte si, že vstoupíte do hypermarketu přeplněného zákazníky, vyberete si zboží, které chcete vyzkoušet, ale před vámi se ve frontě na volnou kabinku postavilo deset lidí. Tu a tam do vás někdo vrazí, převrhne nákupní košík, z reproduktorů v obchodě si musíte vyslechnout „hity“, co vám doslova drásají nervy, a v kabince nakonec zjistíte, že jsou vám kalhoty malé, a možná, že někdo zvenčí zvědavě skulinou mezi látkou a kabinkou mezitím okukuje vaše pěkně tvarované nohy. Celý proces si zopakujete ještě jednou nebo dvakrát, tentokrát již s větší velikostí kalhot, a na zkoušení triček už nemáte náladu a jdete raději kalhoty zaplatit do pokladny.

nakupování v kamenných prodejnách

Zkoušení kalhot doma – zvolíte-li si nákup kalhot či sportovních tepláků nebo pyžama na About You sleva 50, nezaplatíte ani korunu za dopravu a přepravní služba vám balíček dopraví doslova až pod nos. Nemusíte kvůli nákupu kalhot z domova vůbec vycházet ven. Kalhoty si doma v poklidu rozbalíte, mezitím se vám bude vařit voda na kávu, vyzkoušíte si je, a pokud jste velikost dobře neodhadli, balíček zabalíte a zdarma odešlete zpět s prosbou o výměnu zboží. Za pár dnů se proces zopakuje, a pokud vám výrobek znovu nesedne, opět jej vyměníte či vrátíte zdarma.

Praxe je ale obvykle taková, že se lidé do velikosti strefí již na první pokus, a co se týče materiálu, střihu a barvy, k tomu poslouží perfektní a detailní produktové fotografie, takže proces výběru zboží je velmi podobný tomu, když si jej vybíráte přímo v kamenné prodejně.