Trampolíny pro zdravé nohy

Trampolíny a schodiště jsou dva naprosto odlišné celky a přesto mají společnou jednu věc. Obojí velmi dobře udržuje v perfektní kondici dolní končetiny. Mít zdravé nohy je základ, jinak se stáváte handicapovanou osobou, mnohdy závislou na cizí pomoci. Se zdravýma a svalnatýma nohama toho dokážete mnohem víc, můžete být více samostatní, nezávislí a hlavně perfektně pohybliví. Zdravé nohy budete potřebovat ke své práci, k běžnému pohybu po obchodech, k jízdě v dopravních prostředcích, k procházkám v přírodě a mnoha dalším aktivitám včetně sexu.

trampolína s ochrannou sítí

Trampolíny a schodiště si konkurují

Lýtka – chcete-li posílit lýtkové svaly, měli byste je zatížit právě chůzí po schodech, anebo skákáním na trampolíně. Samozřejmě je vhodným sportem horská turistika, kde zdoláváte větší převýšení, a mnoho z nich také po kamenných výstupcích a stupních – schodech. Pro posilování lýtek na malé trampolíně stačí pět, deset minut skákání denně a uvidíte, jak rychle se dostaví výsledky vašeho snažení.

skákání na trampolíně

Hýždě a stehna – pro posilování těchto partií vám opět perfektně poslouží výskoky od pružné odrazové plochy anebo stoupání vzhůru po dvou schodech najednou. U trampolín je výsledek možné zesílit podřepem a u vnitřní strany stehen roznožováním nebo zařazením jiných složitějších cvičebních prvků. Nejprve se však poraďte se zkušeným trenérem.

Chodidla – svaly chodidel jsou v současné době u mnoha lidí natolik ochablé, že neudrží přirozené vyklenutí, klenba se zbortí a nastane efekt plochých nohou. Jednak to nehezky vypadá, ale podstatné je to, že se tím značně narušuje stabilita těla při chůzi a jeho správné držení. Po delším čase takového působení to může znamenat problémy s páteří, s klouby, i s některými orgány, protože chodidla jsou s nimi propojena citlivými body a prostřednictvím energetických drah. Může se to zdát až absurdní, ale zdravá chodidla jsou jedním ze základních kamenů mozaiky našeho celkového psychického i fyzického zdraví.