Způsoby využití kokosového oleje v domácnosti

Výrobky z přírodních zdrojů, jako je například kokos, zažívají v posledních letech skutečný boom. Spousta z nás se k nim možná ze začátku otáčela zády a moc jsme nedůvěřovali tomu, že by byly tyto produkty až natolik všestranné a zázračné, jak nám tvrdili reklamy nebo výživoví odborníci v různých článcích.

A přesto je opak pravdou. Roky ukázaly, že v oblasti produktů z kokosového základu se opravdu nejedná o nárazovou záležitost nebo jednoúčelový marketing, ale že se skutečně vyplatí tyto výrobky natrvalo zařadit do našich domácností, ať už jako kosmetické produkty, nebo potraviny a ingredience na vaření.

výroba olejíčků

Pokud jste ještě některý kokosový výrobek nevyzkoušeli nebo ještě stále obáváte, abyste nekoupili zajíce v pytli, zkusíme vás trochu naladit na exotickou vlnu a inspirovat k jejich pořízení.

Kokosový olej na vlasy i celé tělo? Tento olej je skvělou variantou na vaření, ale i jako kosmetická pomůcka pro regeneraci naší vlasové pokožky, konečků vlasů, ale i celého těla. Mnoho lidí, zejména žen, jej používá jako občasnou vyživující masku. Jeho cena je totiž velmi příznivá a k „obalení“ všech vlasů tímto voňavým pomocníkem vám postačí opravdu pár lžiček. Efekt je nejen vyživující, ale vašim vlasům dodá olejíček i hebkost a dlouhotrvající lesk. Co se týče celkové pokožky, vaše tělo jistě ocení jeho hojivé a hydratační účinky, zejména pokud trpíte na suchou pokožku, nebo se vám špatně hojí různá povrchová zranění, která potřebují trochu pomoci.

masáž oblič

Olej jako zdravotnická pomůcka? Jak jsme již zmínili, působí blahodárně na vaši pokožku. Pokud jste milovník tetování a necháváte si často své tělo zkrášlovat, bezprostředně po zákroků si můžete olejíček mazat na hojící se místo. Jeho efekt je totiž zároveň desinfekční, a proto se již nemusíte nadále obávat bakterií a komplikací s hojením vašeho tetování.