Firmám nesmí chybět sídla


Bez firemního sídla se žádný podnikatel neobejde. A to nejen proto, že to po něm chtějí úřady, toužící znát adresu každého podniku, aby ho měly pod určitou kontrolou z pohledu zákonů této země, ale i z toho prozaického důvodu, že musí existovat místo, kde se dá konkrétní firma nalézt a kontaktovat, to aby ji našli a mohli využívat i její zákazníci, i obchodní partneři, dodavatelé a případně i jiní.

firemní budova

Bez firemního sídla se tedy logicky nedá obejít. To je nepostradatelné. Ale pro podnikatele může tato skutečnost znamenat problém. Ne proto, že by se zdráhali si takové sídlo pořídit nebo by ho dokonce nechtěli mít, ale proto, že je velmi často složité nějaké sídlo pro svoji firmu sehnat. Někdy se nenabízejí k prodeji žádoucí objekty v místě, kde by chtěl podnikatel své sídlo mít, a obvykle jde o natolik drahé nemovitosti, že si je ti, kdo je potřebují, snad ani nemohou dovolit. Mezi podnikateli nebo dokonce těmi, kdo si firmu teprve zakládají, není zase až tak moc milionářů, kteří by si mohli nějakou nemovitost pouze jako své firemní sídlo koupit.

firemní kancelář

A kdyby to skončilo v tomto stavu, spousta lidí by nikdy podnikat nezačala. Bylo by to finančně nebo organizačně nad jejich síly. Ale ono to naštěstí nekončí jenom nezbytnou potřebou sehnat si jako firemní sídlo nějaký dům nebo kancelář. Naštěstí se to dá obejít a vyřešit i jinak. Podnikatelé, kteří si z jakéhokoliv důvodu nepořídí vlastní nemovitost coby firemní sídlo, mohou využít i možnost zvanou virtuální firemní sídlo.

Pokud nabízí někde takové sídlo společnosti Praha, jde o nabídku, která se jenom těžko odmítá. Aniž by člověk musel přemrštěně utrácet, může své firemní sídlo získat, a to tak, že se dohodne s majitelem nemovitosti umožňujícím podnikatelům založit si firmu se sídlem v jeho budově. Podnikatelé tak utrácejí pouze nepatrné částky za možnost využívat takovou cizí adresu a omezený okruh nezbytných služeb. A mají nezbytné sídlo, které jim umožňuje podnikat.