I podnikatelé bývají neúspěšní

Soukromé podnikání je ideální volbou pro ty, kteří se chtějí realizovat sami, bez toho, že by jim někdo nadřízený do práce mluvil, a kteří pochopitelně také něco užitečného umí. Takoví lidé pracují sami na sebe, a co si vydělají (samozřejmě kromě povinných odvodů a nezbytných výdajů), to je jejich.

Dokud takový byznys vynáší dost, je to perfektní. Podnikatelé mají třeba i spoustu peněz, mají spokojený život a lze jim tedy skutečně závidět. Jenže ono se tu také může ledacos zkomplikovat a pokazit, a pak už má situace takových soukromých podnikatelů hodně daleko k ideálu. Pak se tito mohou ocitnout třeba i v dluzích. A určitě nemohou počítat s tím, že jim někdo okamžitě přispěchá na pomoc a jejich dluhy vyrovná. I na to jsou soukromí podnikatelé sami, stejně jako na své úspěchy.

stará libra

A kde mají podnikatelé peníze vzít, když se jim právě nevede nijak skvěle? Pochopitelně si je musí obvykle půjčit. Není jiné cesty.

Ovšem u koho si takovou podnikatelskou půjčku vzít, aby byla dost výhodná a současně poskytovaná za takových podmínek, jež dokáže podobný žadatel v tísni splnit? Ten, kdo zná realitu na našem finančním trhu, ví, že obracet se ve složité situaci na banky obvykle nemá smysl. Ty půjčují jenom bonitním žadatelům, zatímco ostatním vyhovět odmítají.

staré peníze

Jenže jsou to právě podnikatelé v tísni, kdo potřebují půjčku především. A aby ji dostali i tito, nezbývá obvykle jiná možnost, než vsadit na pomoc od nebankovní společnosti. Jelikož je to právě hypotéka bez registru FAHD, na niž dosáhnou i hodně problematičtí žadatelé z řad soukromníků. Tady se totiž nezaručuje splácení ničím jiným než nemovitostí, a proto tu uspěje i ten, kdo má dejme tomu skoupé daňové přiznání, záznamy v registrech dlužníků a exekuce. Stačí tu nabídnout nemovitou zástavu a hned se peníze pro takové skomírající podnikání seženou. Což je to hlavní.